Erkek Korse Ürün Görseli

Vücudunuzun Görüntüsünü Değiştirin

Aynaya baktığınızda ne görüyorsunuz? Geriye bakan resmi beğendin mi?

Birçok kişi , kendi bedeninin nasıl göründüğü hakkında kötü hissetmeye yol açabilecek belirli bir sosyal ve kültürel güzellik idealini ölçmek için baskı hissediyor .

TV, filmler ve dergiler, elde etmeyi ve sürdürmeyi en zor olan modellerin ve aktrislerin görüntüsünü sürekli gösterir; en kötü ihtimalle de sağlıksız ve ulaşılamaz durumdadır. Hayatınızdaki insanlar bile vücut imajınız hakkında ne hissettiğini etkileyebilir . Aile ve arkadaşlar, duygularınızı yorumlarla – hem olumlu hem de olumsuz – etkileyebilir. Ve bir doktorun sağlık tavsiyesi, vücut imajını etkileyen, yanlış yorumlanabilir.

Vücudunuzu Kutlayın ve Besleyin

Hepimiz en iyimize bakmak istiyoruz. Ancak hatırlayın – sağlıklı bedenler her şekle ve boyutta gelir.

Olumlu bir vücut imajı geliştirmek ve geliştirmek mutluluk ve refahınız için çok önemlidir.

Pozitif beden imgesi olan insanlar kendilerini gerçek oldukları gibi görürler. Bedenleri ve şekilleri hakkında gerçek bir algıya sahiptirler ve bedenleri hakkında rahat ve gururlu hissederler.

Negatif vücut imajına sahip biri vücuduna değer vermez. Kendini gerçekten onun gibi görmeyebilir, bedenini başkaları ile karşılaştırıyor ve vücudu için utanç, karışıklık ve endişe hissediyor. Bu, duygusal sıkıntıya, düşük benlik saygısı, diyet, kaygı, depresyon ve yeme bozukluklarına yol açabilir.

Vücut imajınızı değiştirmek, vücudunuzu değiştirmek anlamına gelmez. Vücudunuzu düşünme şeklinizi değiştirerek şu andan itibaren daha iyi bir vücut imajına sahip olabilirsiniz.

İçerden başla. Örneğin, vücudunuzun belirli bölümlerinden nefret ettiğinizi ve vücudunuzun sizin için her gün ne yaptığını, ciğerlerinizi solumaktan, kalpten dayak attığından, beyninizin günün zorlukları boyunca size rehberlik ettiğinden ve ellerinizi çektirmeden neler hissettiğini anlamaya başlayamaz mısınız? Bir yemek mi, yoksa başkasının elini mi tuttun?

Aktif olmak, sağlıklı yiyecek yemek ve bol dinlenmek de yardımcı olacaktır.

Sağlıklı beslenme, güçlü kemiklerin yanı sıra sağlıklı cilt ve saçları da teşvik edebilir. Egzersizin benlik saygısını, ben imajını ve enerjisini artırdığı gösterilmiştir. Yeterli dinlenme, stres yönetiminin anahtarıdır. Bunların hepsi vücudunuz hakkında iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Çocuklarınız varsa, vücudunuz hakkındaki tutumunuzu alacaklardır. Çocuğunuzun vücut imgesini olumlu şekilde nasıl etkilediğini okuyun.

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )